Twitter sözlük tanımlar ve terimler


Twitter sözlüğü

Twitter Sözlügü isimli makalemiz Twitter'da  hizmet yönleri ve özellikleri hakkında konuşmak için kullanılan kelimeleri ve bu kelimelerin türkçe anlamlarını  içerir.

# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W-Z


#


Hashtags nelerdir?


@


@ Işareti, bu gibi Tweet'ler kullanıcı adlarını dışarı aramak için kullanılır: Merhaba @ Twitter! Bir kullanıcı adı @ işareti koyduğunuzda o  Twitter profilinize bir bağlantı olur.
Etkinlik


"Connect" sekmesine yaşıyor. Etkinlik izlediğiniz kişilerin Twitter kadar ne olduğunu görmek için gerçek zamanlı bir pano olduğunu. Onların favorilere ettik Tweets'lerini görüntülemek ve Twitter üzerindeki diğer iyi içerikleri keşfedebilirsiniz.


Algoritma


Sonlu adımda sayısında bir problemi çözmek için bir hesaplama yöntemi. En popüler Tweets ve eğilimleri belirlemek için Twitter'da sık sık kullanılmaktadır.


API


Bir Uygulama Programlama Arayüzü. Tüm Twitter veri içeriyor ve çok bizim web sitesi gibi erişim Twitter'da yaptığı uygulamalar oluşturmak için kullanılmaktadır.


Uygulama (Üçüncü Taraf) işvelsevliği


Bir üçüncü taraf uygulama Tweets ve diğer Twitter verilerine erişmek için kullanılan Twitter dışındaki bir şirket tarafından oluşturulan bir üründür.


Avatar


Profil Resmi anlamına gelir.
Bio


Twitter üzerinde kendinizi tanımlamak için kullanılan 160 karakter veya daha az kısa bir kişisel açıklamadır. Pırofil resminizin altında başlık fotoğrafınızın üzerinde görünür.

Bloke etme


Twitter'da  birilerini engellemektir, Twitter'da birini engellediğinizde  onların sizi takip veya listelerine eklemeleri mümkün olmayacak anlamına gelir.


Düğmeler


Twitter düğmeleri hesabınızın Kaynaklar sekmesinde mevcuttur, ve diğer web sayfalarından Twitter'a bağlanmak için kullanılır.
Önbellek


İleride gerekli olabilecek ve hızla erişilebilir bilgisayarınıza bilgi içeren saklanan veriler anlamına gelir.


Bağlanmak


Bağlantı sekmesi bahseder, aşağıdaki yeni ve Retweets etkileşimleri, görüntülemenizi sağlar. Kim favorilere ya retweeted Tweets, son zamanlarda seni takip etti, kim ve @ yanıtlar ve @ tüm söz etmiştir görebilecekleri Bağlan sekmesini kullanarak.


Bağlantıları


Sizin Twitter ayarlarında Uygulamalar sekmesinde verilmiş ettik tüm üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalar herkeze açık  Twitter profilinize erişmi gösterir.Etkisizleştirme


Twitter adresinin profili kaldırmak için bir yoldur. Etkisizleştirilen bir Twitter profil bilgileri 30 gün boyunca sistemde kalır.


Geliştiriciler


Twitter için işe yaramazsa, ancak üçüncü parti uygulamalar oluşturmak için Twitter açık kaynak kodlu API kullanan Mühendisleri.


Doğrudan İleti


Ayrıca en son sadece bir denilen bir DM ve sözde "mesajı," bu Tweets gönderen ve alıcı arasında özel. Onlar mesajı kimin için olduğunu belirtmek için "d kullanıcı" ile başlar SMS üzerinden gönderilir Tweets DMS olur.


Keşfetmek


Discover sekmesi üst Tweets, takip Aktivite, Arkadaş Bul, ve Kategoriler göz bulmak istiyorum yerdir. Discover sekmesi tüm hakkında, Twitter üzerinde yapılacak yeni ve ilgi çekici şeyler keşfetmek, tahmin!


DM


Doğrudan Mesaj
E-posta Bildirimleri


Tercihler gibi yeni takipçiler ve yeni doğrudan mesajları gibi hesap etkinlikleri hakkında e-posta yoluyla bildirimleri düzenleyen Twitter kullanıcıları tarafından ayarlanır.Favori


Sevdiğiniz için bir Tweet iletinin yanındaki sarı yıldızı tıklayarak favorilerinden biri olarak işaretlemek anlamına gelir. SMS yoluyla sevdiğiniz da yapabilirsiniz.


FF


"Cuma izleyin." Için # FF açılımı Twitter kullanıcılarının genellikle başkalarının hashtag # FF Tweeting tarafından cuma günleri takip kimin öneririz.


Takip etmek


Twitter'da birini takip etmek sitesinde kendi Tweet'ler veya güncellemeleri abone olmaktır.Takipçi


Bir takipçisi sizi takip etmiş başka bir Twitter kullanıcısı. Aşağıdaki hakkinda bilinmesi, ya diğerleri takip öğrenirler.


Izleyen


Sizin şu numaranız sitede takip seçtiğiniz diğer Twitter kullanıcılarının miktarı yansıtır.
Geolocation / Geotagging


Gerçek zamanlı olarak nerede Tweets konum verilerinin kullanımı bize. Ayrıca "Sizin Konumum Tweet" denir.


GFF (İzleyiciler Hızlı alın)


Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi vermeniz halinde daha takipçileri almak için söz siteler. Kaydolduktan sonra, bu siteler hesabınızdan spam göndermek. Bunları kullanmayın.
Hacking


Phishing, parola tahmin, ya da çalmak twitter hesabınızda sizden izinsiz oturum  açıldığı  hesabınıza yetkisiz erişim kazanma.Hashtag


# Sembolü Tweet anahtar kelimeler veya konular işaretlemek için kullanılır. Bu Twitter kullanıcıları tarafından organik olarak oluşturuldu.


Ana sayfa


Seni takip olanlardan Tweets bir gerçek zamanlı listesi. Bu sizin Twitter ana sayfasında görünür.


Kişileştirme


Eğer olmadığını internet üzerinden birisi gibi davranmak için. Aldatmak içindir kimliğe bürünme Twitter Kuralları altında yasaktır. Parodi hesapları izin verilir.


Etkileşimler


Bağlan sekmesinde bir zaman çizelgesi, bir listeye eklediğiniz bir @ yanıt göndererek, Favori olarak Tweets birini işaretleyerek, Tweets biri retweeting gibi, diğer kullanıcıların hesabınız ile etkileşim tüm yolları görüntüleniyor.
Listelenen


Başka bir Twitter kullanıcı listesine dahil edilecektir. Listelenen numaraları ve ayrıntıları profilinizin istatistikler bölümünde görünür.
Anma


@ Işareti ekleyerek Tweet başka bir kullanıcı değinen kendi adınızı tarafından doğrudan takip "söz" denir. Ayrıca, adı dahil edildiği Tweets anlamına gelir.


MMS


Genelde resimli mesajlaşma olarak adlandırılan Multimedya Mesajlaşma Servisi (MMS), telefonunuza gelen ses veya resim gibi medya göndermenizi sağlar.


Mobil Web


Twitter web sitesini mobil cihazınıza uyacak şekilde tasarlanmış. Mobile.twitter.com azından ziyaret edin.


MT


RT için bir kısaltma benzer "Modifiye Tweet." Kullanıcıların elle Tweet kısaltılması örneğin modifikasyonlar ile bir mesaj retweet zaman retweeted metnin önüne yerleştirilir.
Isim


Adınızdan farklı olabilir ve bir isim Twitter'da seni bulmak için kullanılır. 20-karakter veya daha az olmalıdır.
OAuth


Bir yöntem bir kullanıcının parolasını vazgeçmeden kendi hesabına bir 3. parti erişim vermek için izin vermek.


OH


"OH" çoğunlukla Tweets yılında "kulak" anlamına gelir. Komik şeyler insanların kulak misafiri teklif için bir yol olarak kullanılır.
Parodi


Parodi için veya şaka bir şey eğlenceli hale getirmek için. Twitter kullanıcıları parodi Twitter hesapları yanı sıra Anlatım ve fan hesapları oluşturmak için izin verilir.


Phishing


Kendi kullanıcı adı ve şifre vermek için bir kullanıcı kandırma. Bu, sahte giriş sayfasına kullanıcı gönderen bir sayfa daha takipçileri almak için umut, ya da sadece bir DM veya e-posta yoluyla kullanıcı adı ve şifre sorarak olabilir. .


Profil


Bir Twitter sayfası bir kullanıcı hakkında bilgi yanı sıra, onların hesabından attılar tüm Tweets görüntüleniyor.


Profil Resmi


Kişisel imaj hesabınızın Ayarlar sekmesinden Twitter profiline yükledi.


Tanıtılan Tweets


Seçilen işletmeler Twitter arama sonuçlarının üst kısmında teşvik etmek ödemiş .


Korumalı / Özel Hesaplar


Twitter hesaplarının varsayılan olarak ortak. Hesabınızı korumak için seçme Tweets yalnızca onaylı takipçileri tarafından görülebilir ve arama görünmez anlamına gelir.
Sorgu


Bir ara bir veritabanından bilgi almak için yapılır.
Cevap


A Tweet başka bir kullanıcının mesaj cevap gönderdi, genellikle zaman çizelgesi onların Tweet yanındaki "cevap" butonuna tıklayarak tarafından yazılmıştır. Daima @ username ile başlar.


Yeniden Etkinleştirme


Twitter yaşam için devre dışı hesabı geri getirme eylemidir. Yaşıyor!


Retweet (isim)


Başka bir kullanıcı tarafından bir Tweet, sizi takip birisi tarafından iletilir. Genellikle haber yaymak ya da Twitter üzerinde değerli bulgularını paylaşmak amacıyla kullanılır.

Retweet (fiil)


Retweeted, retweeting retweet için. Takipçileri tümüne başka bir kullanıcının Tweet iletme eylemi. Retweets hakkında daha fazla bilgi edinin.


RLRT


"Gerçek Hayat Retweet" ("kulak") OH demenin başka bir yoludur. Bir kişi bir şey söyledi alıntı ikinci "gerçek hayat."


Robot (Something Hata Çalışmıyor ediyor)


Bir hata iletisi sitemizde şey çalışmıyor zaman. (İpucu:. Sayfaya gitmesini sağlamak için yenilemeyi deneyin)


RSS Feed


En sık Really Simple Syndication olarak genişletti. Yayınlamak için kullanılan bir web besleme biçimi bir aile sık işleri-örneğin blog girişlerini veya haber standartlaştırılmış biçimde manşetlere-olarak güncellenir.


RT


Kısaltılmış versiyonu "retweet". Kullanıcıların elle bir mesaj retweet zaman retweeted metnin önüne yerleştirilir.
Screencast


Bir bilgisayar ekranı çıktı bir dijital kayıt (video).


Ekran Görüntüsü


Bir görüntü ekran çıkış gösteren bilgisayar veya telefon ele geçirdi. Genellikle sorun giderme sırasında Twitter desteği ajanlar ile bilgi paylaşımı için kullanılır.


Arama (Integrated Search)


Anahtar kelimeleri, adları, hashtags, veya konu için tüm kamu Tweets aramak için olanak sağlayan Twitter ana sayfasında bir kutu.


Kısa Kod


Kısa mesaj yoluyla Tweets göndermek ve almak için kullanılan bir beş basamaklı bir telefon numarası.


Uyku Süresi


Saat hangi tüm mobil Twitter güncellemelerini telefonunuza teslim edilecek sona erecek. Ayarlar sekmesi aracılığıyla ayarlanabilir.


SMS


Kısa Mesaj Servisi (SMS) en sık kısa mesaj olarak da bilinir. Çoğu mesaj 140 karakter vardır.


Spam


İstenmeyen mesajlaşma ya da Twitter'da takip.


Asma


Eylemi Hizmet Şartlarımızı ihlal nedeniyle Twitter kullanmaları engelleniyor.
Metin Komutları


SMS ile Twitter kullanırken, bu komutlar basit metin anahtar kelimelerle en Twitter'da özelliklere erişmek için izin.Zaman Çizelgesi


Twitter Tweets bir gerçek zamanlı listesi. Ayrıca Ana Timeline bakınız.


Zaman Damgası


Bir Tweet Twitter yayınlandığını gösteren bir not. Doğrudan herhangi Tweet altında gri metin bulunabilir.


TL


"Timeline." Için Kısa Timeline ve Ev Timeline


Top Tweets


Herhangi bir zamanda Twitter'da en popüler veya rezonanslı bir Twitter algoritması tarafından belirlenir Tweets.


Trendler


Bir konu algoritmik anda Twitter'da en popüler biri olarak belirlenmiştir.


Tweet (fiil)


Tweet Tweeting, tweeted. Bir mesaj gönderme eylemi, genellikle Twitter, bir "Tweet" denir.


Tweet (isim)


Bir mesaj Twitter 140 veya daha az karakter içeren yoluyla gönderdi.

Tweet Button


Bir düğme herkes kendi web sitesine ekleyebilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda Twitter kullanıcılarını bu sitenin linkini bir Tweet göndermek için izin verir.


Heyecan


Bir bilgi ağı, dünyanın dört bir yanından gelen 140 karakterlik mesajlar oluşur.


Twitterer


Twitter'da bir hesap sahibinin mesajlarını ve Tweet'ler okur kim. Ayrıca "Twitter kullanıcı" olarak da bilinir.
İzlemekten vazgeç


Başka bir Twitter kullanıcı takip ateşkes için. Onların Tweets artık evinizde çizelgesinde gösterilir.


URL


A Uniform Resource Locator (URL) olduğu internet üzerinde benzersiz bir sayfaya işaret bir web adresidir.


URL Kısaltma


URL shorteners kısa URL'ler içine uzun URL'ler açmak için kullanılır. Kısaltma hizmetleri online olarak bulunabilir.


Kullanıcı Adı


Ayrıca Twitter kolu olarak bilinir. Benzersiz olması ve az 15 karakterden oluşmalıdır. Cevaplar için Twitter üzerinde sizi tanımlamak için kullanılan ve söz edilmektedir.
Doğrulama


Bir kullanıcının Twitter hesabı meşru kaynağı geliştirme hesabın Tweets olduğunu göstermek için damgalı sayede bir süreç.
Beyaz listedeki


Twitter tarafından uygulanan kısıtlamalar ötesine gitmek için izin verilir hesabı türü.