Twitter'da Askıya Alınan Hesabı Geri Almak


İnsanların toplum olarak birlikte yaşadıkları, yada birlikte kullandıkları alanların kendilerine has bazı kuralları vardır, twitter,ın da kendine özgü bir takım belli kuralları vardır, eğer twitter sitesini kullanıyorsak bu kurallara uymamız gerekir, eğer kurallara uymazsak twitter bir takım yaptırım veya ceza uygular bu yaptırım veya cezalardan biri de twitter,ın kurallara uymayan twitter kullanıcılarının hesaplarını askıya almasıdır.

Askıya alınan hesaplar için itiraz hakkımız vardır, eger hesabımız askıya alındı ise ilk bir kaç kez buna itiraz edip hesabımızın tekrar aktifleşmesini sağlamalarını talep edebiliriz.

Twitter hesapları iki şekilde askıya alır

  1. İlk askıya alınmanızda uyarılırsınız, uyayarıyı anlıyorum butonuna tıklayıp hesabınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz.
  2. Diğeri biraz daha sert bir uyarıdır, ana sayfa üzerinde hesabınızın askıya alındığına dair sarı bir bilgi mesajı görürsünüz ve bu mesaja tıkladığınızda, açılan sayfada hesabınızın askıya alınmasına itiraz etmek için bir form bulunur, bu formu doldurup kelime doğrulamasını da girdikten sonra hesabın incelenmesini talep etmek için gönder butonuna tıklar tahminen bir hafta kadar bekler ve hesabınıza umarım tekrar kavuşursunuz.
Yorum Gönder