Twitter Hesap Güvenliği

Twitter Hesap Güvenliği ve Gizlilik Ayarlarını Güncelleme

Twitter,da heckleme yani şifre hırsızlığına marız kalıp hesabınızın başkalarının yönetimine geçmesini engellemek için yöntemlerden en ideali ve en çok işe yarayanı twitter hesabınıza hali hazırda kullanıyor olduğunuz telefon numaranızı eklemek ve ayarlar bölümünden bu telefon numarasına tanınmayan bir cihazdan twitter hesabıma giriş yapılmak istenildiğinde telefonuma doğrulama mesajı gönder şıkkını işaretlemek.

Bu sayede birisi twitter hesabınızın şifresini öğrenmiş olsa dahi hesabınıza giriş yapmak istediğinde twitter telefonunuza bir adet doğrulama mesajı gönderir, ve muhtemelen şifrenizi çalan kişi telefonunuzu da çalmadığı için telefonunuza gönderilen doğrulama sayısını bilmediğinden dolayı hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Twitter hesabınıza telefon ekleyip giriş onayı almak için:

 • https://twitter.com/login adresine tıklayıp twitter,a giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki dişli simgesi  dişli simgesine tıklayın.
 • Ayarlara tıklayın.
 • Sol sutundan GÜVENLİK VE GİZLİLİK bölümüne tıklayınız.
 • Güvenlik sayfası açılacaktır. Bu sayfada Giriş doğrulaması bölümünde Giriş doğrulaması isteklerini telefonuma gönder seçeneğinin yanındaki işaret kutucuğunu işaretleyin.
Not: Eğer twitter hesabınızda kayıtlı doğrulanmış bir telefon numaranız yok ise şu uyarıyı alırsınız. Bu özelliği web üzerinde etkinleştirmek için Twitter hesabına bir telefon eklemelisin.  bu uyarıyı alırsanız. Bir telefon ekle linkine tıklayarak Hesabına cep telefonunu ekle sayfasında ülkenizi seçip telefon numaranızı başında sıfır olmadan yazıp GSM operatörünüzü de seçip TELEFONU ETKİNLEŞTİR BUTONUNA TIKLAMALISINIZ.

 • Artık yapmanız gereken 2555 koduna GIT yaz gönder.  Uyarısı alırsınız telefonunuzdan 2555,e git yazıp gönderdiğinizde telefonunuzu twittera kaydetmiş oluyorsunuz. Tefonunuza twitter etkinleştirildi diye bir mesaj gelecektir. Bu mesaj geldi ise twittera telefonunuzu kaydetmişsiniz demektir.
 • Mobil uygulamalar bölümüne yönlendirilmişsiniz demektir, dikkat ederseniz bu bölümde pek çok şıklar ve işaret kutuları bulunur. mesala teweetleriniz retweetlendiğinde gibi şıklar ve daha çok fazlası ben bütün şıkların onay işaretlerini kaldırıyorum. Twitterdan telefonuma bildirim alıp rahatsız olmamak için. Siz dilediğiniz almak istediğiniz bildirimlerin yanındaki işaretleri bırakıp bildirim alabilirsiniz.
 • Son olarak DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET butonuna tıkladığınızda telefonunuz ve bildirim ayarlarınız twittera yüklenmiş olacaktır.
 • Şimdi sağ sutunda bulunan GÜVENLİK VE GİZLİLİK sayfasına tıklayıp geri dönelim
 • Güvenlik sayfasında Giriş doğrulaması bölümünde Giriş doğrulaması isteklerini +905397807212 numarasına gönder şıkkını işaretleyiniz. 
 • Telefonunun mesaj alabildiğini onayla başlıklı bir uyarı penceresi açılır. Bu penceredeki TAMAM BANA MESAJ GÖNDERİN butonuna tıkladığınızda Giriş doğrulaması için kaydolmadan önce, telefonuna bir test mesajı gönderilecektir.
 • Mesaj aldınız mı? Başlıklı bir soru penceresi açılır ve bu pencerede EVET ve HAYIR butonları bulunur. muhtemelen bir kaç dakika içerisinde twitter bir mesaj gönderir. Bu mesaj şöyledir TWİTTER BU CİHAZA DOĞRULAMA KODLARI GÖNDEREBİLİR bu mesajı EVET yazarak cevaplayın.
 • Ve Mesaj aldınız mı? Başlıklı bir soru penceresindeki  EVET ve HAYIR butonlarından EVET Butonuna tıklayın.
 • Hesap değişiklerini kaydet başlıklı bir pencere açılacaktır. Bu pencerede güvenlik nedeniyle twitter şifrenizi tekrar girmeniz istenecektir. Twitter şifrenizi tekrar girip DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET butonuna tıklayın.
Güvenlik ve gizlilik sayfasında teşekürler ayarların kaydedildi mesajı aldıysanız işlem tamamdır.