Kara büyü varmıdır? cevap

Kara büyü diye halk arasında söylenen büyü varmıdır? Sorusuna cevap verecek olursak büyü elbette kesin ve kaati süretle vardır, büyünün varlığı ve insan üzerinde etkileri azımsanmayacak derecede fazladır. Büyü az etkili veya çok etkili çok şitdetli vs. Olarak etki ettiği gerçektir. Büyü denilen şey vardır ve gerçektir.

Büyüye inanmıyor olmak büyünün etkisi altına girmemize koruyucu olur mu?

Cevap: büyünün varlığına inanmamak büyünün tesiri altına girmememize asla neden olmaz. Büyüye inanmamak insanı büyüden korumaz. Büyüye inanmamak ve inanmıyor olupta kendi üzerimde etki etmez çünki ben büyüye inanmıyorum diye bir düşüncede olanın durumu, "karşısındaki bir düşmanının kendisine doğrultuğu bir silahın gerçek olmadığını düşünmesi ve o silahın sahte filim setlerinde kullanılan sadece ses çıkartan silahlardan sanılması gibidir. Siz silahın her ne kadar sahte olduğunu yanlızca görsel olarak bir silaha benzediğini düşünseniz de karşınızdaki düşmanın sizi o silahla öldüremeyeceğini zannetseniz de . eger düşman ateş eder ve isabet alırsanız ölebilir veya yaralanabilirsiniz.

Büyüden korunmak için ne yapmalıyım?

Cevap : sabah ve akşam felak ve naas sürelerini okumaya devam etmek büyüden korunmak için yeterlidir.

Büyülendiğimi düşündügümde ne yapmalıyım?
Cevap: HOca imam nuskacı aramanıza gerek yoktur. Kuran okuyanın üzerinde büyü var ise çözülür, sık sık çok kısa bitirmeden kuran okumaya devam edin. Arapça bilmeyenler ezberden veya arapçanın türk alfabesi ile okunuşundan okumaya devam edebilirler. (Kul huvvallahü ehad , allahü samed lem yelid ve lem yület ve lem yeküllühü kufüveen ahad) şeklinde.

Büyü nasıl yapılır?

Cevap büyü yapan büyücülerin bu dünyada felah bulmayacakları gibi ahiret aleminde de sonsuz bir azab ile cezalandırılacaklarına dair ayetler vardır. Bu sebebten büyü işleri ile uğraşmayınız.