Arkadaşlık ve Partner Sitelerinde Dolalandırılmayın!

Arkadaşlık ve Partner Sitelerinde Dolalandırılmayın! Dikkat

Karşı cinsten bir Arkadaş gerçekten insanın ihtiyaç duyduğu önemli şeylerin başında gelir. Bu sebebten de internetin ortaya çıkması ile birlikte binlerce yüzbinlerce arkadaşlık ve partner siteleri doğdu, fakat bu arkadaşlık sitelerinin ne kadarı kaç tanesi kullanıcıların isteklerine yanıt verebiliyor? Konunun o bölümü bir muamma, pek çok arkadaşlık sitesi  bayan bot kullanıyor!
Sistemdeki bayan üye olarak gözüken botlar yani  (robotlar) önceden kodlanmış durumda, mesajları erkek üyelere gönderip siteye üye olan erkek üyelerin kendilerine mesajla karşılık vermesi için ısrar ediyor. Arkadaşlık veya parner sitesine üye olan erkek ise, kendisine mesaj gönderen bayan  üyeye mesaj gönderip tanışmak istiyor, bu noktada pek çok arkadaşlık sitesinde olduğu gibi bir uyarı sayfası ile karşılaşıyor (Sisteme kayıtlı bayan üyelere mesaj gönderebilmek için üyeliğinizi yükseltmelisiniz) şeklinde karşı tarafta bayan zannettiği bota yani robotik yapılanmaya işin iç yüzünden habersiz, gold üyelik olmadan mesaj ile cevap veremiyecegini anlayan kurban, çareyi sitedeki uyarı sayfasındaki talimatları izleyip arkadaşlık sitesindeki üyeliğini kredi kartı veya postane yada banka havalesi  ile ödeme  seçeneklerinden birini kullanıp, üyeliğini belirli bir süre gold, platin, altın, gümüş  diye adlandırılan üyeliğe çeviriyor, Pek çok arkadaşlık sitesi kullanıcıları bu durumdan dolayı mağdur olmuş durumda.
 İşin aslını yüzlerce lira ödedikten ve karşı taraftaki bayan üye gibi görünen kendileri ile tanışmak için can atan sürekli mesaj atan arkadaş sitesi bayan kullanıcılarından gold üyelik aşamasına geçildildikten sonra bir tek mesaj bile gelmeyince ortaya çıkıp anlaşılıyor fakat iş işten geçmiş oluyor.

Hiç yorum yok: