Kapak fotoğrafının önemi

Kapak fotoğrafları facebook zaman tünelimizi süsleyen yegene unsurlardır. İyi bir kapak fotoğrafı profilimizi ziyaret eden kişide iyi bir izlenim bırakır. Şöyle bir düşünün kendiniz 5 vakit namaz kılan birisiniz mümkün mertebe ahlak kurallarına içten bağlısınız mükemmel bir kişiliğiniz var. Fakat bir gün facebook hesabınız haclendi şifreniz kötü niyetli kişi yada kişiler tarafından ele geçirildi sizin sahibi olduğunuz facebook hesabınız bir başkasının hakimiyetine geçti, ve bu kötü niyetli kişi sizin ahlak anlayışınıza çok ters bir davranış sergileyip kapak fotoğrafınızı degiştirdi, zaman tünelinize kapak fotoğrafı olarak bir pornoğrafik içerik ekledi.Bu kötü durum gerçekten olabilecek şey, insan başına gelebilir şimdi bu hack olayından sonra artık sizin facebook hesabınızı ziyaret eden kişiler hakkınızda ne düşünür bunları düşünmek bile istemiyorum gerçekten çok kötü bir durum Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin. Bakınız kapak fotoğrafımız olumsuz bir şekilde uygunsuz bir şekilde değiştiğinde insanların zihninde nasıl bir kötü izlenim bıraktık bu durum her zaman bir hack saldırısı sonucu ortaya çıkmıyor pek çok kişi sarhoşken profiline bu tür içerikler ekleyebiliyor yada konuyu biraz daha hafifletecek olursak göze ve gönüle hoş gelmeyen çirkin bir fotoğrafı bilerek isteyerek yükleyebiliyoruz.Facebook'ta bazen o kadar çirkin kapak fotoğraflarına rastlıyorum ki şöyle düşünüyorum acaba bu adam bu fotoğrafı bulmak için çok çaba sarfettimi öyle fotoğraflar koyuyorlar ki o kadar çirkin bir fotoğraf daha görmemiş olabiliyorum o güne kadar.
Bazen de şöyle bir durum ile karşılaşabiliyorum genç bir delikanlı bir kaç vampir fotoğrafı ile bir kapak tasarımı oluşturmuş ve sizinde bildiğiniz topluluk sayfalarında, yorumlarda bazı kızlar ile tanışmaya çalışıyor  önce kıza arkadaş olmayı kendisini arkadaş olarak eklemek istediğini filan söylüyor sizce bu teklifi o kız kabul edermi?
 Hangi kız  kapak  fotoğrafında bir kaç vampir olan biri ile arkadaş olmak ister ki ! Elbette hiç bir kız böyle biriyle arkadaş olmayı istemez. O kişinin bir vampir olduğunu bile düşünebilir.
Şimdi de şöyle bir düşünelim başka farklı bir tip yaratalım zihnimizde duvarında şiirler paylaşan kapak fotoğrafında güller bulunan profil fotoğrafında hafifçe tebessüm etmiş yakışıklı bir delikanlı bir topluluk sayfasında gene yorum yapan bir kız ile karşılaşıyor ve ona o sayfanın gönderisinde arkadaş olarak eklemek istediğini söylüyor.
Bu kız ilk önce kendisini arkadaş olarak eklemek isteyen kişi hakkında bir izlenim sahibi olmak isteyecektir.
 Kızın bu izlenimi elde edecegi yer hiç kuşkusuz ilk bakacağı yer bu arkadaşımızın yaptığı yorumda bulunan isim linkine tııklayıp geldiği zaman tüneli veya hakkında bölümü olacaktır. Hızlı bir şekilde karar verip geri dönüp arkadaş olarak ekleyebilirsiz yorumunu yapıp teklifi kabul edecektir.

Hiç yorum yok: