Twitter seo ilişkikisi web siteleri için seoEğer bir web siteniz varsa seo terimine yabancı değilsinizdir.

Seo terimi adını ingilizce Search Engine Optimization,dan alır. Yani seo Search Engine Optimization cümlesinin kısaltılmış adıdır.


Peki Search Engine Optimization cümlesinin türkçe açılımı ne demektir? Cümlenin anlamı (Arama motoru optimizasyonu) demektir.


Her arama motorunun birbiri ile çok fazla çelişmeyen kendilerine has algoritmaları vardır. Google, bing, yahoo gibi arama motorları web sitelerinde buldukları içerikleri dizinlerine ekleyip, arama yapan kullanıcıların aradıkları yani sorguladıkları kelimelere göre liste halinde kullanıcının sorgu sayfasında listelerler,bir sorgu yapıldığında en ön sayfada ilk sırada hangi web sitelerinin sorgu yapan kullanıcıya sunulacağı konusunu ise arama motorlarının algoritmaları belirler.


Tam da bu noktada seo sonuçlarını ortaya koyar.

İyi optimizasyon yapılmış web siteleri ilk sıralarda yer alır en iyi optimizasyon arama sonuçlarında ilk sırada en kötü optimizasyon çalışması yapılan web siteleri de son sırada yer alır.Seo ile twitter ilişkisi:


Bütün arama motorları kaliteli çok ziyaret edilen sitelerden gelen daimi ziyaretçi trafiğini sever, bu sebebten dolayı twitter gibi önemli bir siteden web sitenize gelecek ziyaretçiler de arama motorları tarafından önemsenecektir.


Twitterdan web sitemize ziyaretçi çekmek için site adresimizin twitterda dağılmasısını sağlamalıyız.


Twitter hesabımızın Hakkında bölümüne site linkini ekleyebileceğimiz gibi internet sitesi bölümünde de web sitemizi serğileyebiliriz.


Teweetlerimize site linkini ekleyip kısa tanıtım yazısı ile web site hakkında bilgi verip kullanıcıların linke tıklayıp web sitesini ziyaret etmeleri için harekete geçmelerini sağlayabiliriz.


Başkalarının tewetlerine cevap verirken web adresimizi ekleyebiliriz.


Link paylaştığımız tewetlerimiz retweetlenmesi favorilere eklenmesini retweet arttırma sistemlerini kullanıp twitterda daha geniş bir kitle tarafından farkedilmesini sağlayabilirsiniz.


Web site linkini paylaştığınız teweetleriniz için twitterdan sponsor reklam satın alabilir tewetinizin daha geniş alakalı bir kitle tarafından farkedilmesi sağlayabirsin.

Hiç yorum yok: