Instagram'dan takipçi kasanlara darbe, instagram kapatılan hesapİstagram hesabı açmasam olmayacaktı çünki bu site ekmek gibi aş gibi gerekliydi, hatta bu sitelerin gerekliliğini eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün 2014 yıllarında gezi parkı olayları esnasında, darbe girişimi yapmak isteyen sonrasında twitter'da etkin profillerin yönlendirmeleri ve gündem oluşturmalarıyla gezi parkı olayları milyonlarca eylemcinin sokaklaara dökülmesi ve hatta hükümeti sivil bir darbe yapıp fest etmeyi dahi düşünebilen milyonlarca insana dayanıyordu.

O günlerde emniyet ve milli istikbarat teşkilatımız (MİT) Araştırmaları neticesinde. Bütün bu olayların tertiplenip insanların sokaklara dökülmesini twitterda bazı profillere bağlıyordu. Hal böyle olunca emniyet birimlerimiz ve istikbarat teşkilatlarımız devletin üst düzey yönetimi twitter ile iletişime geçip söz konusu halkı galeyana getirip  kışkırtıcılık yapan provakatör twitter profillerinin kapatılması kararı ile twitter yönetimine bildirimde bulunmak istedi, ama ne çare twitter'dan cevap bile alınamadı bu durumda devletin üst düzey yönetiminden bazı kişiler silikon vadisinin yolunu tutmak yerine twitter'a türkiyeden erişimi engelleme kararı alındı.

Normal olarak twitter,a erişim sağlanamamakta idi fakat vps prokotolü üzerinden twitter,a erişim saglayabiliyordu bazı kullanıcılar.

Hal böyleyken cumhurbaşkanı abdullah gül de vps prokotölü üzerinden twitter'a erim sağlayıp tewwetler paylaşıyordu.

Başbakan erdoğan o günlerde abdullah güle çok kızıyor fakat bişey de diyemiyordu.
Çünkü başbakan'ın  koyduğu twitter erişim yasağını cumhurbaşkanı abdulllah gül çiğniyordu.

Haberciler bu durumda iş başına geçip, bir kaç cesur haber muhabiri eski Cuhurbaşkanı Abdullah gül'e mikrofonu uzatıp (Sayın cumhurbaşkanım twitter'a erişim ülkemizde yasak, yasak olduğu halde teweet'ler paylaştınız) bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Diye bir soru yöneltti!

 Eski  cumhurbaşkanımızın yanıtı şöyleydi.

Gelişen dünyada twitter, instagram ve facebook gibi sosyal platfomların önemi büyük ben umuyorum ki twitter yönetimi konuyla alakalı yapması gerekenleri yerine getirecek ve en kısa süre içinde twitter'a tekrar erişebileceğiz. Son olarakta kendisinin yurt dışı seyahati sırasında teweet paylaştığını belirtti.

Fakat ben inanıyorum ki!

Cumhurbaşkanımızda vps prokotölü üzerinden Türkiye içinden Twitter'a bağlanmıştı.

Hani eski cumhurbaşkanı demişti ya!

Twitter,facebook ve instagram gibi sosyal platfomların önemi büyük diye !

işte benim istagram hesabı açmama bu sözü vesile oldu, hatta istagram,a bilgisayar üzerinden kayıt olamadım ve bir akıllı yeni nesil telefon dahi aldım, instagram,a kayıt olup başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, diger politikacılar ve sanatçıların pek çoğunu takip ettim.

Baktım beni takip eden yok bu sefer de intagram takipçi arttırma sitelerine yöneldim biraz takipçi kastım. Fakat bu gün instagram,a giriş yapmak istediğimde aşağıdaki resimde ğörülen uyarı ile karşılaştım.

Uyarı şu şekilde idi:
Hesabın Koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren.

Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır.
Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır 
Evet acı son bu facebook'un acımasız ilkelerini de artıkinstagram'da görmeye başladık. Hiç unutmam tek  yöneticisi olduğum 150.000'lik ve 547.000'lik facebook sayfalarım facebook hesabımın face book ilkelerini ihlal etmesi neticesinde facebook hesabımla birlikte güzelim sayfalar da yok olup gitmişti. O günden sonra uzun bir süre facebook'tan uzak kaldım. Bir nevi facebook'a küsmüştüm o günlerde twitter'a merak salıp bir müddet de twitter'da takıldım fakat twitter'ın da facebook benzeri ilkeleri vardı.
Twitter'da da twitter ilke ve inkilaplarına takıldım. 

O aralar twitter'a da küskünlüğüm oluştu ve anladım ki ben blog yazmalıydım. Blogger ile tanıştım ardından wordpress derken bir blog yazarı oldum.

Bir müddet google, bing, yahoo, yandex gibi arama motorları için yazılar yazdım. Sadece bloglarıma insanlar gelsin diye ! Sonra farkına vardım insanları aldatmaktan başka bir şey diğildi yaptığım ben arama motorları için blog yazıları yazacağıma yazıları okuyucu ziyaretçi için yazayım ki yazdıklarım bir işe yarasın. 

Onlarca blog yazdım pek çok wrb sitesi kurdum ve kapattım. En güzeli bloglardı ücretsiz oluşturulan bloglar. 

Onlarca yazdığım blog,ların biri de şu an okuduğunuz bloğum sizce benim yazılarımı okumak güzel mi?

Yazılarım okunaklı ve akışkan mı? Bir blog yazarının ençok istediği şey yazılarının güzel anlamlı okunaklı akışkan okuyucuyu yormayan uslupta olmasıdır. 
Bu yüzden siz değerli ziyaretçilerimden bu yayın bağlantısı altından yazılarım ile alakalı fikirlerinizi belirenizi istiyorum. 

Aslında konumuz instagram'dı fakat muhabbet öyle bir hal aldı ki, sizlere yaklaşık 4 yıllık internet aleminde sosyal medya tecrübelerimi anlattım. 
Isterseniz daha da anlatabilirim ben anlatmayı seven biriyim. Fakat sizin bunları okumak isteyeceğinizi sanmıyorum. Çünkü belkide bu sayfaya geliş amacınız bambaşka bir şeydi fakat konu içinde mutlaka aradığınız şey geçmiş olmalı! Yoksa ne işiniz var bu blog,da eger bana herhangibi bir konuda soru sormak isterseniz yorum kısmını kullanıp sorunuzu sorabilirsiniz. Eğer yazıda eksik gördüğünüz bir yer varsa yada birada bulunması gereken bir metin 1 yazı varsa gene yorim kısmını kullanıp yazabilirsiniz. Yorumlar otomatik onaylıdır. 


Gelelim konumuza instagram,a yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere DAHA FAZLA BİLGİ AL butonuna tıklatıp, aşağıdaki fotoğraftaki sayfaya ulaştım. Aşağıdaki sayfa ise intagram yardım sayfası facebook help yani facebook yardım sayfası instagram'ı facebook şirketi satın aldığı için yardımsayfaları aynı. 

instagram kapatıldı
İnstagram hesabım kapatıldı.

Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsan, lütfen bize bildirin linkine tıklayıp aşağıdaki fotoğrafta görülen sayfaya ulaştım. İnstagramda takipçi kazanmıştım bu şekil sayfamın kapatılmasına razı olamazdım.Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıkladım. 

instagram hesabım
İnstagram kapatılan hesap itiraz forum.


Hakkımızda hayırlısı 


Tüm bu işlemlerin ardından mail adresine düşen bir mail aynen aşağıdaki şekildeydi.

The instagram team
Merhaba,

Size yardımcı olabilmemiz için bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir. Aksi takdirde, doğru kişiye yardım edip etmediğimizden emin olamayız.

Lütfen bu e-postayı, aşağıdaki kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlayın:

    303229925

Gönderdiğiniz fotoğraf:

- Yukarıdaki kodun ve ardından tam adınızın boş bir kağıda yazılmış kopyasını göstermelidir
- Hem kodu hem de yüzünüzü net şekilde göstermelidir
- JPEG dosyası olarak kaydedilip yanıt e-postanıza eklenmelidir

Bu koşulları karşılayan bir fotoğraf elimize geçene dek size yardımcı olamayacağımızı lütfen unutmayın.Teşekkürler,
Instagram Ekibi
Aman Allah'ım bu ne melem iştir. Bu sosyal platformları yönetenler gerçekten tam bir zaman hırsızıydı. Neymiş efendim mesajdaki kodu el yazım ile bir kağıda yazıp elimle yazıyıyı tutarken yüzün de görünecek ve vesikalık bir fotoğraf çekilip o fotoğrafı da instagram ekibine gönderecek işin.

Çare yok bu savaşı kazanmalıydım, çünkü benim ilk instagram hesabım dı ve o hesap bana eski reisi cumhurbaşkanı Abdullah Gül,den yadigar gibiydi, çünkü ben bu hesabı onun facebook, twitter, instagram gibi platformlar çok önemli sözüne istinaden oluşturmuş ilk olarak da reisi cumhur başkanı Abdullah gülü takip etmiştim.

Kim bilir belki oda beni takip edecekti.
Neden olmasın ABD başkanı barac obama twitter,da sıradan insanları hatta yumurta kafa diye tabir edilen profil fotoğrafı dahi olmayan twiter 
Kullanıcılarını dahi takip edip duruyor.
Abdullah gül beni neden takip etmesin öyle değil mi?

Neyse yarın ilk işim the instagram team tarafından mail adresine gönderilen maildeki talimatları gerçekleştirmek olacak.

Gönderilen kod el yazısı ile bir kağıda yazılıp kâğıt elde tutularak kod objektife gösterilip güzel yüzün ile beraber fotoğraflanıp fotoğraf jpg formatında the instagram team,e gönderilecek.

Gelişmeleri bu yazının devamı olarak yayınlayacağım.

Daha sonra yazının devamında görüşmek üzere.

Bir gün aradan sonra instagram hesabını kurtarma işlemlerini sizinle paylaşmak üzere yazıma devam ediyorum.

İnstagram hesap kurtarma işleminde dün kaldığımız yerden devam vam ediyoruz.

Mail hesabına yukarıda şile paylaştığı maili hatırlayalım. Gönderilen maildeki bir kod vardı bu kodu beyaz bi kağıda yazıp ardına da instagram hesapta olduğu şekilde ismimizi ve soy isminizin yazılı olduğu kağıdı tutarken yüz hatlarını görünecek ve hazırladığımız kâğıt görünecek şekildedir fotoğraf çekip kapatılan hesap için itiraz etme hakkı tanınan the instagram team tarafından gönderilen maile jpg formatında
 eklenip maili cevaplanmamış istenmişti.

Tam olarak the instagram team,on istediği şeyi yaptım maili cevapladım.

Fotoğraf aynen aşağıdaki şekliyle çekilmiş olmalı.

İnstagram hesap
İnstagram hesap kurtarma


Yorum Gönder