Twitter'a kaydol


Twitter'a kaydolma

Web'de bir twitter hesap oluşturmak için:
http://twitter.com adresine gidip kaydol kutusunu bulun veya direkhttps://twitter.com/signup adresine gidin.
İsminizi ve soyadınızı, telefon numaranızı ve şifrenizi girin.
Twitter'a kaydol öğesine tıklayın.
Telefon numaranızı onaylayabilmek için size kod içeren bir SMS gönderilir.

Onaylama kodunu kutuya girin.

Hesabınişkili bir telefon numarasına sahip olma ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya bakın.
Twitter'a Kaydol öğesine tıkladıktan sonra birkullanıcı isimi (kullanıcı isimleri Twitter'daki benzersiz tanımlayıcılardır) seçebilirsiniz; istediğiniz kullanıcı ismini girin veya önerdiğimiz kullanıcı isimlerinden birini seçin. İstediğiniz kullanıcı isiminin kullanılabilir olup olmadığını size söyleyeceğiz.
İsminizi, telefon numaranızı, şifrenizi ve kullanıcı isminizi bir sefer daha kontrol edin.
Hesabımı oluştur öğesine tıklayın. İnsan olduğunuzdan emin olmamız için bir Captcha karakter onaylama sorgusunu bitirmeniz istenebilir.
Not: Twitter'a bir e-posta adresi kullanarak kaydolmak istiyorsanız kayıt sayfasının en altında bulunan "Bunun yerine e-posta kullan" irtibatından bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı isimi seçme ipuçları:
 Kullanıcı isminiz takipçilerinizin @cevaplar, söz edenler ve dolaysız iletiler gönderirken kullandığı isimdir.
Bu arada Twitter profil sayfanızın da irtibatını oluşturur. Kaydolma esnasında kullanabileceğiniz birkaç teklifte bulunacağız; ancak bu tekliflerden birini seçmek istemeyebilirsiniz.
 Lütfen unutmayın: İstediğiniz vakit hesap ayarlarınızdan kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz; ancak yeni kullanıcı isimi başkası tarafından kullanılmıyor olmalıdır.
 Kullanıcı isimleri 15 karakterden kısa olmalıdır ve marka açısından karışıklığa kapı aralamamak için "admin" veya "Twitter" ifadelerini içermemelidir.
E-posta adresinizle kaydolma konusunda ehemmiyetli bilgiler:
Bir e-posta adresi aynı anda sadece bir Twitter hesabıyla ilişkilendirilebilir.
Twitter hesabınızda kullandığınız e-posta adresi, Twitter'daki diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez.
Yeni Twitter hesabınızı onaylamak için girdiğiniz e-posta adresini kullanırız. Aktif olarak kullandığınız ve ulaşımınız olan bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun. Hesabınıza doğru bir şekilde kaydolduğunuzdan emin olmak için gelen kutunuzda bir doğrulama e-postası olup olmadığını kontrol edin.
Hesabınızı oluşturduktan sonraki ilk adımlar:
Kaydolduktan sonra, anasayfa zaman akışınızda özelleştirilmiş bir bilgi akışına sahip olmak için birkaç hesabı takip edin. İzleyor, bu kullanıcının Tweetlerini Twitter anasayfa zaman akışınızda göreceğiniz mananına gelir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz hesabın takibini bırakabilirsiniz. Haber kaynaklarını, arkadaşlarınızı ve daha fazlasını nasıl takHaber kaynaklarını, arkadaşlarınızı ve daha fazlasını nasıl takip edeceğinizi Twitter'da kişiler bulma makalemizden öğrenebilirsiniz.
Twitter kullanmaya başlama makalemizi okuyun.
Twitter'ı cep telefonunuzda kullanma hakkında bilgi alın.
Sorun mu yaşıyorsunuz?
Daha eski bir Internet Explorer (IE9 veya daha eski) sürümü kullanarak kaydoluyorsanız, kaydı tamamlamak için mobile.twitter.com adresine yeniden yönlendirilebilirsiniz. Buradan daha fazla bilgi edinin.

Sık karşılaşılan sorunlar ile ilgili diğer ipuçları ve çözümler için sorun giderme makalelerimize bakın.

Hiç yorum yok: