Twitter takipçileri neden takibi bırakır

Pek çok twitter kullanıcısının önemsediği bir konudur. Twitter takipçilerinin takibi bırakma olayı.

Twitter kullanıcılarının takibi bırakma nedenleri


Twitter kullanan milyonlarca insan aslında hep takip edilmek istiyor. Eğer önemli tanınmış birini takip ediyor ise takip ettiği kişinin kendisini geri takip etmesini pek beklemez yalnızca takip ettiği twitter kullanıcısının cıvıldamalarını görmek ister yani tweetlerini paylaşımları.

Lakin normal sıradan bir twitter kullanıcısının takip ediyor ise çoğu twitter kullanıcısının iç alemlerinde takip ettiği kişinin kendi hesabını geri takip etmesini beklemektedir.

Yani karşılıklı takip beklentisi içindedir. Binlerce on binlerce kullanıcıyı takip etse dahi kendisini geri takip etmeyen twitter kullanıcısını tespit edip takip etmekten vazgeçmesi çok zor olmaz bu işlemi kolayca yapabilmesi için çeşitli uygulamalar dahi geliştirilmiştir. 100000 kişiyi takip eden bir twitter kullanıcısının bu şekilde bir hizmet için oluşturulmuş uygulamayı kullanarak dakikalar içerisinde kendisini takip etmeyen 80000 kullanıcıyı takip etmekten vazgeçebilir.

Ve yine benzer bir uygulama kullanan twitter kullanıcısı takip ettiği twitter hesapları arasında son bir ay son bir yıl 6 ay gibi bir süre belirleyip bu süre zarfında twitter da herhangi bi paylaşımda bulunmamış kullanıcıları tespit edip takip etmekten vazgeçebilir.


Hiç yorum yok: