Twitter'dan beklenen açıklama yapıldı

Geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı tayip erdoganın ABD liderler zirvesi öncesi #weloweerdogan türkçesi seni seviyoruz erdogan diye bir hastag kampanyası başlatılmış bu hastağ ise twitter gündemine oturmuştu. Twitter'ın gündemdeki hastağı düşürerek #diktötör erdoğan hastağının geçmesi türkiye cumhuriyeti hükümeti hükümete yakınlığı ile bilinen binlerce haber kanalı web siteleri gazeteerde vs. Twitter'dan erdogan düşmanlığı gibi ithamlara neden olmuştu. 

Twitter Hashtagler ile ilgili açıklama yapılan yetkili bir hesaptan, “Gündemler bir konunun toplamdaki rağbetine göre değil atılan Tweetlerin hızını ölçen bir algoritmaya göre belirlenir” denildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Twitter üzerinden AK Troller aracılığıyla hashtag kampanyası başlatılmış, Twitter ise hashtagi bir süre sonra kaldırmıştı.

Twitter'dan Erdoğan açıklaması!
30 Mart 2016 20:07
Twitter Policy hesabından hashtagler ile ilgili Türkçe bir açıklama yapıldı.
Hashtagler ile ilgili açıklama yapılan hesaptan, “Gündemler bir konunun toplamdaki rağbetine göre değil atılan Tweetlerin hızını ölçen bir algoritmaya göre belirlenir” denildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Twitter üzerinden AK Troller aracılığıyla hashtag kampanyası başlatılmış, Twitter ise hashtagi bir süre sonra kaldırmıştı...
Hashtag’ın kaldırılmasının takipçi ve takip edilen sayıları denk olan ve etikete anlamsızca birbirinin aynı mesajları paylaşan robot hesaplar (Yumurta hesaplar) neden olduğu ortaya çıktı.
Twitter'dan Konuyla ilgili yapılan açıklamanın bir kısmı şu şekilde:
"Gündemler twitter'a özel bir algoritmayla belirlenir ve varsayılan olarak, takip ettiğiniz kişilere ve bulunduğunuz konuma göre sizin için özelleştirilir. Bu algoritma, bir süredir veya günlük olarak popüler olan değil, o anda popüler olan konu başlıklarını belirleyerek Twitter'da ilginizi en çok çekebilecek, ortaya çıkan en yeni tartışma konu başlıklarının keşfedilmesini sağlar.
twitter.com adresinde belirli bir gündem konumunu seçerek sizin için kişiselleştirilmeyen gündemleri görüntülemeyi seçebilirsiniz. Konum gündemleri, belirli bir coğrafi bölgede bulunan kullanıcılar arasındaki popüler konu başlıklarını gösterir."

Hiç yorum yok: