Facebok'tan Youtube'a yeni bir hamleFacebook Youtube'a rakip olma yolunda kendini her geçen gün geliştirerek video paylaşım uygulamasında da iddialı olduğunu sosyal medya kullanıcısına duyurdu.

Son dönemlerde video içeriklerini ön plana çıkarmak için bir yoğun bir çaba sarfeden ve dünyanın video paylaşım sitesii Yotube'un oldukça gerisinde kalan Facebook yeni video arama özelliğini bünyesine kattığını duyurdu.

Daha önce facebook'ta video paylaşımı yapıldığında kullanıcıların zaman tünellerinde sadece arkadaşlarının veya takip ettiği sayfaların yüklemiş olduğu videoları görmesinden dolayı videoların daha fazla kitlelere ulaşması açısından bir dezavantaj oluşturuyordu.

Son dönemde bu dezavantajı ortadan kaldırmak için yoğun bir çaba harcayan Facebook tüm videoların aratılması için yeni bir yol geliştirdi. Facebook'ta video aranması için sayfaya video eklenirken girilen etiketler (anahtar kelimeler) video bulunabilirliği açısından büyük bir önem arz etmekte; çünkü kullanıcılar girilen etiketler (Anahtar kelimeler) üzerinden farklı videolara ulaşabilecek.

Facebook'un bu yeni video arama algoritmasıyla birlikte videoların daha fazla kitlelere ulaşması amaçlanıyor.

Hiç yorum yok: