Özgüven testi

Öncelikle izlemediyseniz 

Videoyu izleyin

Aşağıdakilerle aynı olan cevaplarınız için 2 puan verin. Sonra puanlarınızı toplayın.
1. Hayır           2.Hayır            3. Hayır    4.Hayır            5.Evet           6. Hayır             7. Hayır        8. Hayır           9. Hayır           10. Evet          11.Hayır          12.Evet     13.Evet           14.Evet           15.Evet            16.Hayır          17.Hayır          18.Evet

32-36 : Bu aralıkta kendine güven konusunda sorun yok.İnsanlar önderlik ve ilham için size güveniyor.Muhtemelen , bazı kesim insanlar sizin kendini beğenmiş ve ezici olduğunu düşünüyor.Doğru söylemek gerekirse egonuz epey fazla. Siz de şahsi olarak sizi öldürmeyen şeyin sizi güçlendireceğini düşünüyorsunuz.Ancak ünlü mütefekkir Goethe´nin ifadeleriyle "İstenilen her şeyi yapmak için insan kendini olduğundan daha iyi görmelidir"

14-30 : Bu ortalama bir aralık ve özgüven konusunda güçlü ve zayıf yönleri olan bir insanı işaret ediyor.Bu test yoluyla korkularınızı saptayabilir,onların geçerliliğini değerlendirebilir ve isterseniz onları düzeltebilirsiniz.Hayır cevaplarınıza tekrar bakıp üzerinde düşünün.

6-12 kendine güvenemeyen, etrafındakilerin önderlik ve rahberliğine daima ihtiyaç duyan biri oldugunuzu düşünüyorum. Hayatı güzel yaşamak için biraz desteğe ihtiyacınız olduğu muhakkak.Bilmemek sizi bıktırmasın.Öğrenmenin sihirli kapıları her zaman ardına kadar açıktır.

0-4 : Bu oldukça nadir alınan bir puandır ancak bu özgüven testi puanına  düşerseniz, bu durum bilgili bir kişiden belki bir hekim, yaşam koçu, psikolog vb..  görevlisinden yardım almanız gerektiği anlamına gelir.Hayat sizin için korku ve endişeyle dolu olmalı.

Bu yayın hoşunuza gittiyse bize destek olmak adına alttaki google+ twitter teweet facebook paylaş butonlarını kullanıp desteğinizi esirgemeyip cömert davranmış olabilirsiniz.

Hiç yorum yok: