Blogun tarihçesi dünden bu güne

Blogumuz 4. Yaşına bastı evet canım benim öyle uğrayıp geçtiğin belki neyin nesi kimin fesi diye düşünmediğin bu blog 4 yaşında bir blog.

Şimdi düşünüyorum da blog bana ne kazandırdı neler kaybettirdi.

Öncelikle kazandırdıklarından başlamak istiyorum. Hatta ve hatta bloğun tarihçesine doğru inmek istiyorum.

Bu blog ilk olarak twitter takipçi kazandıran siteme seo optimizasyonu çalışmalarında destek olmak amacı ile paravan blog olarak kuruldu ilk kurulduğu günlerde oldukça popüler oldu pek çok twitter takipçi arttırma sitesinin önüne google aramalarında oldukça fazlaca aranan kelimeler olan twitter takipçi, twitter takipçi kazan, takipçi kazan, takipçi, takipçi havuzu, takipçi dünyası, takipçi treni, takipçi yolla, gibi anahtar terimlerde google sonuçlarında ilk sayfa ilk sıralarda boy gösterdi.

Pek çok yayını makalesi yüzbinlerce kez okunup ziyaret edildi. Şu an itibari ile blogun genel okunma istatikleri 700000 civarındadır. Alexsa pr değeri 2 olmakla birlikte eski popülülerliği olmasa da günde bir kaç yüz kişinin ziyaret ettiği bir blog durumunu korumaktadır.

Blogun bana toplam bu güne kadar kazandırdıkları 67 Türk lirası adsense geliri ve 120 Türk lirası bir afialite proğramından kazandığım paradır.

Koskoca 4 yıl ve toplamda 200 tl. Bile etmeyen az bir kazanç bu gösterge blog yazarak geçinebilirim diyenlere belki bir cevap olabilir. Ya da blog yazarak ne kadar kazanılır sorusuna bir cevap olabilir.

Paravan bloglarda genellikle bir kaç makale olur ve ziyaretçi bu makaleri okurken asıl çağrılmak istenen siteye bir linke tıklatarak ulaştırmak amaçlanır.

Başta paravan blog olarak yayın hayatına başlayan blogumuz sonrasında içerisinde yüzlerce makale bulunan özgün bir blog haline geldi.

Şimdilerde biraz buruk bir acı sardı yüreğini ve yazılarına yorum yapılmamasından şikayetçi.

Üşenmede bir iki cümlede sen yazıver abiciiiim neden yazmıyorsun elin götüne mi kaçtı insan gibi söylüyoruz yaz diyoruz ille yorum yapmayana küfür mü edelim.


Geçen baktım 147 bin defa okunmuş bir yazımda 20 tane yorum var o yorumların 17 tanesi de yorumlara link bırakmış kendi site reklamlarını yapıyor kurnazlar.

147000 kişiden 3 tanesi teşekür mahiyetinde yorum bırakmış bu kadar mı duyarsız olur bir toplum elin götüne mi kaçtı ey 147 bin kişi neden yorum yapmadınız.

Biz 4 yıl önce bu yola çıkarken bugün bu derece hüsrana uğrayacağımızı bilmiyorduk.

Devamında onlarca blog ve bine yakın özgün yazı özgün yazıdan kasıt internet aleminde eşi benzeri olmayan yazıdır.

Evet bütün bunların karşılığı ise bir haftalık sigara parası blog yazmakla karın doyuramazsınız haberiniz olsun gırgırına yazacaksanız yazın.Hiç yorum yok: