Facebook ile para kazanmak

Pek çok Facebook kullanıcısının merak ettiği konulardan biridir Facebook hesapları ile para kazanabilirmiyim sorusu, işte tam da bu soru için yazımı hazırlıyorum, aslına bakarsanız ne facebook hesapları ne facebook gurup ve sayfalarından para kazanma facebook ilkelerine ters bir algoritmadır, yani facebook pastadaki bütün payı kendisi kapmak ister. Hatta ve hatta kullanıcılarının para kazanabilmesini engellemek için çeşitli metot ve algoritmalar üretmiştir. Bunlardan biri de örneğin kitlesel bir potansiyele sahip gurubunuz hesabınız yada sayfanız var bu durumu farkeden bir internet sitesi sahibi size hesabınızda 100 tl karşılığında paylaşmanız için bir internet adresi sundu atıyorum siz bu size verilen www.örnek.com sitesinin adresini günde beş defa paylaşsanız günlük sadece bu paylaşımlar karşılığında 500 Türk lirası kazanacaksınız işte bunu yapmak istediğinizde Facebook un acımasız hepsini ben yiyeceğim algoritması devreye girer hesabınız sıpam paylaşımlardan dolayı süresiz olarak kapatılır.

Facebook bu algoridmalar ille facebooktan diğer internet sitelerine yönlendirmeler ile elde edilecek geliri kendi bünyesindeki reklam verme platfomları aracılığıyla yapılıp bütün reklam gelirlerini şirket bünyesinde toplamayı amaçlamaktadır.

Hatta ve hatta facebook facebook kullanıcılarının da çeşitli reklam harcamalarına maruz bırakıp onların da sitede para harcamasını hedeflemektedir.

Misal sayfası olan facebook kullanıcıları sayfalarının diger kullanıcılar tarafından begenilmesi yada sayfada paylaştığı gönderilerinin daha fazla kitleye ulaştırılması karşılığında facebook,a ödeme yapmak zorundadırlar,

Ayrıca Facebook sayfalarına son dönemde yeni eklenen ürün ve hizmet özelliklerinin de ilerleyen zamanlarda aliexpres gittigidiyor hepsiburda alibaba gibi alışveriş sitelerine benzer olarak geliştirilip facebooktan ayrılmadan alışveriş imkanı olacagı kanaatindeyim.
Bu sayade facebook üzerinden alınınan her ürün için facebook belli oranlarda komisyon ödemesi alacak ve gücüne güç katarak sadece reklam gelirleri ile degil alışveriş alanında da ciddi komisyon gelirleri elde ederek dünyada en büyük alışveriş sitesi ünvanına sahip olacak.

Bu durumlar bize yani facebook kullanıcılarına ne kazandıracak?
Aslına bakarsanız bu durum çoğu facebook kullanıcısına hiç birşey kazandırmayacak bazıları istisna tabiki o istisnalarsa ticaret ile ilgilenen tacirleri kapsayacak tacirler alibaba aliexpres gittigidiyor hepsiburda da olduğu gibi facebook,ta da kazanmaya devam edecekler.


Hiç yorum yok: