Seo uyumlu kaliteli özgün içerik hazırlama


 1. İçerik odaklı olun Eğer bir web yöneticisi iseniz en çok odaklanmanız gereken yer web sitenizin veya blogunuzun içeriği olsun. Kaliteli özgün içerik üretmeye çalışın yazdıklarınız görselleriniz videolarınız size ait olsun sizin kaleminizden klavyenizden sizin düşüncenizden çıksın. Altın değerinde kural budur içerik yalnızca size ait olmalı fotoğraflarınız videolarınız sizin objektifinizden üretilmiş olsun. Tüm bu süreçte bıkmadan usanmadan yorulmadan yazmaya devam edin fotoğraflar çekin videolar hazırlayın ve yayınlayın. Devamlılığı sağlayabilmeniz çok önemlidir. Devamlılığı saylarken kaliteden ödün vermemeye özen gösterin. Sade bir anlatım kullanın herkesimin anlayabilecegi dilden yazın bilinmedik cümleri sırf sükse olsun diye kullanmayın. Okuyucu yazdığınız yazıyı okumalı okuyunca sitenizde vakit geçirmeli konu ile alakalı bir video sunumu da koyabilirsiniz konunun içerisine videoyu seyretmesi sitenizde daha fazla vakit geçirmesini gerektirecektir. Böyle olunca da siz sitenizde ziyaretçilerinizin vakit geçirdiğini fark eden arama motorları sitenize deger verecek anahtar kelimenizde google bing yahoo yandex sonuçlarında yükselecek daha fazla trafik elde etmiş olacaksınız. Asla daha fazla trafik elde etme odaklı yazmayın siz okuyucu için yayın yapıyorsunuz unutmayın arama motorları için yazmıyorsunuz. Arama motorları için yayın yapan milyonlarca site internet çöplüğünün dibine gömüldüler çoktan, fakat okuyucu için yayın yapan okuyucuya aradığını veren siteler zirvedeler. Yazmak için malzeme arayın bildiğiniz o kadar çok şey varki ve sizin bildiklerinizi bilmeyen o kadar çok kişi varki hergün internrtte sizin bildiklerinizi arıyorlar öğrenmek için işte tam bu noktada siz bildiklerinizi hazırlayın ve bilmeyenlerin karşısına sunun öğrensin ve mutlu olsunlar. Unutma senin hedef kitlen senin bildiklerini bilmeyenler. Onlara bildikleri öğretebilirsen sen öğretici onlar da öğrencin gibi olacak senden daha fazla şeyler öğrenmek için web siteni blogunu sosyal medya hesaplarını takip edecekler. Makaleni paylaşacaklar web adresini not alıp tekrar ziyaret etmek isteyecekler. Devamlılığı sağlamak burda çok önemlidir daha evvel siteni ziyaret eden siteni tekrar ziyaret ettiğinde yeni işine yarar bir içerik bulabilecek sitende tekrar vakit geçirecek tekrar ziyarette tekrar vakit geçirdiğinde arama motoru google bu durumu da dikkate alacak sitene verdiği puanı bir kat daha arttırıp seni zirveye doğru yaklaştıracak. İçerikte hazırlamakta bazı kurallar var Bu kurallar seo arama motoru optimizasyonu
 1. Yayın başlığınız yayını açıklayıcı olsun ve içinde mutlaka anahtar kelimeleriniz geçsin.
 2. Yazınız Detaylı bir anlatım olsun.
 3. Anahtar kelimelerinizi oluşturmalısınız.
 4. Alt başlıklar oluşturun akılcı ve açıklayıcı alt başlıklar.
 5. Yayınınız için arama motoru açıklaması hazırlayabilirsiniz bu google sonuçlarında başlık yazısının altında görünecek kullanıcıları başlığa tıklatabilecek bir açıklama hazırlamanız yararınıza olacaktır.
 6. Alıntı yazı var ise mutlaka "yazıyı buraya" (kaynak) şeklinde link vermelisiniz. Ve asla sadece alıntı yazıdan oluşan bir makale hazırlamayınız.
 7. Çok önemli olan anahtar kelimelerinizi yazı içinde biraz sık çok da sık olmadan okuyucuyu sıkmadan geçirmeye özen gösterin.
 8. Anahtar kelimelerinizi itatic kalın üstü çizgili olarak yazıp googlenin dikkatini o kelimelere çekebilirsiniz.
 9. Sitenizde bulunan diğer ilgili makaleye link verebilir o makaleden de hazırladığınız makaleye link verebilirsiniz. Bu yararınıza olacaktır lakin gerekliyse bu makaleyi okuyanın muhtemelen diğer makalenizi de okuyacağını düşünüyorsanız bunu yapın.
 10. Okuyucuyu yorum ve paylaşım için teşvik edin yorum yapanlarak  soru soranlara cevap verin bu durum diğer kullanıcıların da yorum yapmasını teşvik edip tetikleyecejtir. Olumlu etkisini göreceksiniz.
 11. Eğer bir makale yayınladıysanız artık bir sorumluluğunuz var o makalenin ileride güncellenmesi gerekebilir. Birileri yorum yapıp soru sormuş olabilir belli aralıklarla kontrol edin.
 12. Subdomain yani wwsiteadı.com/burayaanahtarkelimesi1235 şeklinde bir makale adresi hazırlamanız yararınıza olacaktır.
Düşüncenizi veya sorularınızı yorum olarak alabilirim çekimeden yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok: